sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 908 989 729 | 905 934 579

Inšpirácia: Moderná terasa vás priamo vyzýva na posedenie

Teplé dni veľmi radi trávime vonku. Kvalitné terasa pod pergolou nám umožní raňajkovať pri východe a večerať pri západe slnka.
 

Z akého materiálu terasu?

Pokládka terasy aj stavba lacné hliníkové pergoly sú časovo náročné. Je vhodné si vybrať vhodný materiál na stavbu terasy a nechať si pripraviť návrh pergoly. Rovno môžete zakúpiť hotovú pergolu ako stavebnicu. Z materiálov sú vhodné drevo alebo kompozitné materiály. Drevo má jedinečný vzhľad a je príjemné a teplé na dotyk. Časom môže zosivieť a môžu sa objaviť trhliny. Na druhú stranu drevoplast je úplne bezúdržbový, ale nečakajte rovnaké pocitové vlastnosti, aké ponúkne drevo.
 

Tropické drevo je odolné

Vonkajšia terasa musí odolávať vetru, dažďu aj slnečným lúčom. Je maximálne zaťažovaná a preto rozhodne na materiáli nešetrite. To platí aj u pergoly. Vyberte si kvalitný exotické dreviny, ktoré sú veľmi odolné. Napríklad merbau alebo ipe majú dostatok olejových živíc, vďaka ktorým sa drevo samo impregnuje a je veľmi odolné. Nenapadnú ho škodcami, ani nepraskne. Časom aj toto drevo získava šedú patinu, ktorú prebrúsením a naolejovaním vrátite do pôvodnej farby.
 
 

Praktické kompozitné podlahy

Posedenie pod pergolou musí mať tiež kvalitné podlahu, pod ktorou sa nebude prepadať záhradný nábytok. Terasa zložená z kompozitného materiálu potrebuje základnú starostlivosť. Na jar a na jeseň je potrebné ju riadne očistiť. Postačí vám k tomu vysokotlakový čistič, ktorým prečistíte všetky drážky.
 

Pergola ako stavebnica

Kvalitné posedenie a odpočinok prinesú drevené pergoly. Môžu byť ako prístrešok pri dome alebo samostatne stojaci v kúte záhrady, opatrené grilom či kozubom a posedením. Pergolu je potrebné umiestniť na miesto, kde nefúka vietor a nie sme vystavení zraku susedov. Ľahko si môžeme vybrať z radu oblúkov, striešok, materiálov. Najdôležitejšie je potom kvalitné zastrešenie, ktoré nás ochráni pred dažďom.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte:

Video

 

Hliníkové přístřešky |Hliníkové pergoly Levné ALU přístřešky Betonové garáže Zahradní domky |Skladovací kontajnery Opěrné zdi | Pokládka zámkové dlažby | Japonské hliníkové přístřešky a pergoly | Oborový portál Svět-Garáží.cz | One Trade® | Dřevěné pergoly | Zámková dlažba | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l tvorba HIS WORK