sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 908 989 729 | 905 934 579

Akú strechu si urobiť na altánok?

19.6.2017
 
Na špičke popularity sa už dlhé roky nachádzajú drevené altánky. Treba dodať, že úplne zaslúžene. Väčšinou totiž hneď na prvý pohľad nadchnú veľmi príjemným dizajnom, spracovaním, charakterom. Pôsobí dobre a práve preto veľa ľudí zostáva verná tomuto tradičnému materiálu, aj keď by mala rad iných možností.
 
 

Je libo zelenú alebo červenú?

Súčasťou altánku je samozrejme strecha. Využíva sa napríklad bitúmenový šindeľ. Drevený altánok sa tak s pomocou tohto šindle môže odieť do čiernej, ale aj červené či zelené. Pokiaľ chcete napríklad zelený šindeľ, potom altánok s týmto pokrytím bez problémov zapadne do okolitej prírody. Hnědozelená farba dokonale ladí so zeleňou vašej záhrady. Altánok potom pôsobí veľmi nenápadne, dokonale romanticky, nebude nijako rušiť okolie. Červená farba naproti tomu pôsobí ako výrazný prvok.
 
Ak máte napríklad klasický bielo omietnutý dom s červenou strechou, bude altánok so strechou z červeného šindľa skvelým doplnkom. Obe stavby budú vzájomne ladiť. Červená vyzerá dobre aj v kontraste s pieskom vysypanými cestičkami, môže doplniť aj detské ihrisko. Altánok tak môže poslúžiť napríklad ako oddychová zóna pre deti.
 
 

Vytvárajte vždy harmónii s okolím

Konečne hotové drevené altánky môžu mať aj čiernu strechu. Tá pôsobí veľmi nenápadne a hodí sa do rôznych exteriérov. Pokiaľ bude altánok napríklad skrytý kdesi na okraji lesa, bude pôsobiť, akoby v tieni ihličnanov odjakživa stával. Ovšem nestratí sa ani vedľa rodinného domu. Decentne bude pôsobiť v mestskom parku.
 
Na druhú stranu si môžete vybrať aj riešenie altánku bez strešnej krytiny a doladiť si tak výslednú podobu stavbu úplne podľa svojich požiadaviek. Ak budete chcieť zvoliť plech, strešné tašky, vašej fantázii sa medze nekladú. Je to len na vás, pre akú krytinu sa rozhodnete. Majte ale na pamäti, že altánok by mal tvoriť jednotný celok s okolím, nemal by sa výrazne odlišovať.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte:

Video

 

Hliníkové přístřešky |Hliníkové pergoly Levné ALU přístřešky Betonové garáže Zahradní domky |Skladovací kontajnery Opěrné zdi | Pokládka zámkové dlažby | Japonské hliníkové přístřešky a pergoly | Oborový portál Svět-Garáží.cz | One Trade® | Dřevěné pergoly | Zámková dlažba | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l tvorba HIS WORK